אחזקת בניינים

מחפשים אחזקת בניינים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

בין אם אתם שוכרים דירה או שהדירה שאתם גרים בה היא בבעלותכם, אתם ודאי כבר יודעים שלגור בבניין מגורים לא מסתכם רק בניקיון הדירה שלכם. מגורים משותפים בבניין מגיעים בעסקת חבילה יחד עם אחריות לסבבי ועד בית, ניקיון ואחזקת הבניין, והמשמעות לכל הנוגעים בדבר, היא כאב ראש לא קטן.

מסיבה זו, שירותי אחזקת בניינים הפכו כבר מזמן לבחירה המועדפת על דיירים וועדי בתים רבים ולא רק. במאמר זה נסביר על התועלות השונות שמציעות חברות אחזקת בניינים ועל השיפור באיכות החיים שהן מציעות ללקוחותיהן.

 

מותשים מהצורך בתחזוקה שוטפת של הבניין שלכם? תנו למישהו אחר לשטוף!

בשנים האחרונות, הגישה המיושנת בה דיירים וועדי בתים נדרשים לתחזק את הבניינים שלהם באופן עצמאי, הולכת ופוחתת , ובמקומה תופסת תאוצה המגמה העדכנית, בה רוכשים שירותי ניקיון חיצוניים לבניין מחברת אחזקת בניינים . אז מה הביא לשינוי המשמעותי ומה מציעות חברות אחזקת בניינים ? על כך נרחיב להלן.

מוועד בית בהתנדבות למגדלי יוקרה – על הצורך בשירותי אחזקת בניינים

עד לא מזמן, הבניינים הישנים יותר שכולנו מכירים כללו מבואה צנועה לבניין, כמה קומות, ואם התמזל מזלם של דיירי הבניין גם מעלית קטנה. בבניין כזה, בדרך כלל היה שכן חביב שהתנדב לקחת על עצמו את האחריות על ניהול ועד הבית של הבניין והוא זה שדאג גם לשירותי הניקיון והגינון בבניין, תחזוקת המעלית, וגם, להחליף נורות ולהיות זמין במקרה של נפילת חשמל בבניין.

אולם בעשורים האחרונים, אנחנו ערים ליותר ויותר פרויקטים של מגורים משותפים ומגדלי יוקרה שצצים ברחבי ירושלים. גם בניינים ישנים עוברים כיום מתיחת פנים במסגרת פרויקט שיפוץ כזה או אחר. המשותף לכל אלו הוא סטנדרטים גבוהים של בניה, שרק הולכת ומתפתחת.

בהתאם לכך, אין מדובר עוד בניקיון חד שבועי של מבואה צנועה וגרם המדרגות של הבניין, אלא על מגדלי מגורים או בנייני משרדים עצומים עם עשרות קומות, מספר מעליות דו או תלת ספרתי, ואינסוף משימות תחזוקה וניקיון שוטפות בבניין.

לובי מפואר וחדר כושר בבניין?

הסטנדרטים הגבוהים וטכנולוגיות הבניה המשודרגות במגדלים החדשים , יחד עם עלייה באיכות החיים, הביאו איתם באופן טבעי גם תחומים נוספים לטיפול בבנייני המגורים, כמו למשל: ניקיון הבניין, הגג והרחבה החיצונית, אחזקת לובי רחב ומרשים וחדר כושר בבניין, חניה תת קרקעית, תחזוקת לוחות סולאריים או דוד גז משותף, גינות מפוארות, גנרטורים, ריבוי מעליות, מערכות כיבוי אש וכן הלאה.

כיום, בבניין מגורים ממוצע של 20 קומות המכיל עשרות דיירים ומצריך הקפדה יתרה על ארגון, ניקיון ותחזוקת הבניין, אך מתבקש שועד הבית יפנה לקבל שירותי אחזקת בניינים ממקור חיצוני שמרכז את הטיפול בכל הנושאים הללו במקום אחד.

אחזקת בניינים – כמה זה עולה לנו?

יחד עם הקדמה, גם עלות ועד הבית השתנתה. מעלות חודשית של כמה עשרות שקלים, אותה גזבר הועד נהג לגבות בעבר על ידי מעבר מדירה לדירה בבניין, אנחנו מתקדמים כיום לועד בית שעולה כמה מאות שקלים בחודש לכל דירה – עלות המגלמת בתוכה את אחזקת וניקיון הבניין, כולל מעטפת חיצונית ופנימית. הסכום משתנה בין בניין לבניין והוא מושפע מרמת האחזקה והיקף העבודה הנדרשים בבניין, ועד לרמת היוקרה בבניין.

 

מדוע אחזקת בניינים אינה משחק ילדים

אחד הנושאים הרגישים והמורכבים ביותר לתפעול במסגרת אחזקת בניינים , הוא נושא הניקיון בבניין. עם תנועה ערה של עשרות דיירים בכל יום בלובי הבניין, במעליות וברחבי הקומות, מצטברים לא מעט לכלוך על בסיס יומי והמון חללים שדורשים ניקיון. כולנו יודעים כמה קשה למצוא עובדי ניקיון טובים ויסודיים שגם מוכנים להתמיד בעבודתם, והקושי עולה פי כמה וכמה במקרה של ניקיון בבניין רב קומות.

מריחים שזה נקי: על היתרונות של שירותי אחזקת בניינים

היבט הניקיון הוא המקום בו יתרונן הגדול של חברות המספקות שירותי אחזקת בניינים , בא לידי ביטוי. חברת אחזקה מקצועית ומנוסה תציע לכם שירותי ניקיון יסודיים לבניין עם צוותי גיבוי חלופיים למקרה חירום. כך, הטרדה והדאגה נחסכים מכם והבניין ממשיך להיות מתוחזק, מתוקתק, מבריק ומרשים.

שירותי אחזקה וניקיון לבנייני מגורים כוללים טיפול מקיף למכלול החללים בבניין המגורים ולרוב מתייחסים לניקוי רצפות, מעליות, דלתות, ניקיון חלל הלובי ומבואת הבניין, ריקון פחים, ניקיון חדר אשפה, ניקיון חדרי מדרגות, הברקת מראות וגופי תאורה, ניקוי חדר דואר, ניקיון חדר מועדון או ממ"ד משותף, ניקוי חלונות, וכל זאת על בסיס קבוע ויומיומי.

על סנפלינג , שמעתם פעם?

אחזקת בניינים מצריכה לעיתים קרובות שימוש בציוד מתקדם או באיש מקצוע המומחה בתחומו, למשל: ניקוי רצפות או פרקט במכונת פוליש, מכונות שטיפה וקיטור מתקדמות, שואבי אבק תעשייתיים, ניקוי חלונות בגובה בעזרת ציוד סנפלינג, ועוד אתגרים בסגנון.

חברה מקצועית לשירותי אחזקת בניינים היא כזו שתדע להציע לכם פתרונות ולקשר אתכם לאנשי המקצוע הנכונים שיוכלו לספק את שירות המבוקש. ישנן חברות ניקיון שיציעו לכם שירותים משלימים נוספים לאחזקת הבניין, כמו: שירותי הדברה, שירותי גינון וניקיון הגינה, אינסטלציה, עבודות חשמל ועוד.

זהירות! רצפה רטובה

אחזקת בניינים מצריכה גם הקפדה על נושא הבטיחות. בבנייני מגורים המכילים משפחות רבות, זמני הניקיון חשובים במיוחד, שכן רצפה לחה בזמני העומס בבניין, בהם התנועה הומה, כמו שעות הבוקר או אחר הצהריים והערב, עלולה להיות בעייתית עם פוטנציאל החלקה גבוה לעוברים והשבים.

לכן, דיירים רבים מבקשים לתאם את שירותי הניקיון לבניין לשעות לא שגרתיות כמו שעות הלילה המאוחרות או שעות הבוקר המוקדמות, וחברות המספקות שירותי אחזקת בניינים יודעות לתת מענה גם לצורך זה כחלק מהשירות שהן מציעות.

 

שכנות טובה ? זה אפשרי

לסיכום, נוהל אחזקת בניינים עבר תמורות רבות עם השנים וכיום מדובר במשימה המורכבת מאינספור מטלות שוטפות, המצריכות טיפול יומיומי ויסודי, באופן שלא יכול להתבצע על ידי הדיירים עצמם.

לשמחתנו, כיום ניתן לקבל את כל שירותי הניקיון והתחזוקה דרך חברות אחזקת בניינים שמציעות טיפול כולל בבניין המגורים או המשרדים שלכם, שירותי ניקיון שוטפים וכל משימת תחזוקה הנדרשת כדי להפוך את סביבת המחיה או העבודה שלכם לנעימה והרמונית. חוויה של בניין נקי ומתוחזק היטב היא צעד נוסף לשיפור איכות החיים שלכם ויחסיכם עם השכנים.

אחזקת בניינים

אחזקת בניינים
מה היה לנו עד כה?