חידוש מרצפות

איך תהפכו את הרצפה שלכם לחדשה ומלאת ברק? עם הטכנולוגיות החדשות של ליטוש וניקיון מרצפות לא צריך להחליף רצפה כשנהיה עליה כתמים והמראה שלה מתיישן. כמובן שאם אתם מעוניינים במרצפות חדשות מסוג שונה אז עליכם לרכוש מרצפות אחרות.

אם אתם עדיין אוהבים את המרצפות שלכם ולא רוצים להחליף אותם – אתם לא צריכים !. אז איך עושים את זה? האם אפשר לעשות זאת בחלק מהבית? הנה הכתבה שתענה לכם על כל השאלות.

 

חידוש רצפה על ידי ניקיון

לפני שאתם פונים לפוליש או ליטוש כדאי לכם לנסות את החומרים המוצעים בשוק נגד כתמי רצפות, למשל – חומרים של חברת אסטוניש או יעקובי. אם ניסיתם וזה לא עזר אז מומלץ לנסות דרכים אחרות. חשוב להבין שכתמים נוצרים בדרך כלל על ידי נוזלים שנספגו ברצפה לכן גם חומרי ניקוי יכולים להסיר אותם. כמו כן, אל תתייאשו מהו כי לפעמים לוקח לכתם זמן לדהות.

 

האם כדאי לרכוש ציוד ולבצע את החידוש בעצמיכם?

כיום ניתן לשכור או לרכוש ציוד לליטוש רצפות, אך זה לא מומלץ משתי סיבות. קודם כל דרוש מיומנות בשביל לבצע את זה, אם אין לכם ידיים טובות עדיף שתוותרו. ושנית, זמן העבודה שלכם, הסיכון שלא תצליחו ועלות החומרים יוצאים יקרים יותר מהזמנת חברה מקצועית שתבטיח לכם שירות מעולה.

 

האם ניתן לחדש גם רצפה ישנה מאוד?

התשובה היא כן, אפילו רצפה ישנה ביותר. חידוש רצפות מסיר את השכבה העליונה של הרצפות ומאפשר לחלק חדש של הרצפה להגיח. היתרון המובהק של חידוש רצפות הוא הימנעות מהשבת הבית או המשרד בהם הפעולה נעשית. החלפת רצפה אורכת זמן וחבל לבזבז אותו אם אפשר לבצע חידוש רצפות במקום.

 

האם אפשר לעשות חידוש רק בחלק מהמבנה?

ניתן להזמין מחברה שנותנת את השירות המתאים גם חידוש רצפה לחלק מהבית – למרפסת, לחדר ולכל חלל אחר.

 

חידוש מרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן

רצפות מיוחדות כמו קרמיקה או גרניט פורצלן דורשות שימוש בחומרים מיוחדים ומתאימים להן. אם רצפת הקרמיקה שלכם התלכלכה באופן קיצוני משיפוץ או כל דבר אחר – מומלץ להשתמש בחומר שנקרא קלינר 5000. אם אתם רוצים לחדש רצפת גרניט פורצלן מומלץ להשתמש במסיר שומנים R200 שמתאים מאוד לרצפה כזו. זכרו לבדוק אם החומר שקניתם מתאים לסוג הרצפות שלכם.

 

חידוש רצפות שיש או אבן

שיש ואבן הם חומרים מאוד לא עמידים מפני כתמים ונזקים שונים. אם אתם רוצים לחדש רצפות מסוגים אלה כדאי לכם לפנות לחברה מקצועית כדי למנוע נזקים ועוגמת נפש.

 

פוליש קריסטל לרצפה

זהו סוג של פוליש שנועד להחזיר את הברק לרצפה ולשמור עליו לאורך זמן, לפחות לחמש שנים. חשוב לשמר את הברק לאחר הפוליש על ידי חומר משמר קריסטל ו מגן קריסטל.

 

הסרת שכבת שומן או שכבת ואקס מהרצפה

לעיתים מצטברות שכבות של שומן או של ואקס על הרצפה כתוצאה משימוש יתר בחומרי ניקיון אגרסיביים או משכבות לכלוך ישנות. במקרים אלה ניתן להשתמש בחומר מסיר ואקס שלחברת פורמולה או סנו.

 

ניקוי רצפות באמצעות קיטור

קיטור הוא מכשיר שמוציא מים חמים ואדים בעוצמה רבה לכן הוא מאוד יעיל בתחום הניקיון. לא תאמינו איך הוא יכול להוריד כתמים ישנים מהרצפה. מומלץ להשלים את הפעולה הזו עם פוליש או קרצוף. זו שיטה קלה ויעילה מאוד, מומלץ לנסות אותה לפני שמזמינים פוליש או ליטוש.

 

יש סוגי מרצפות שלא יכולות לעבור ליטוש?

אם יש לכם מרצפות מגרניט פורצלן או מקרמיקה, צר לי לאכזב אתכם אבל אתם לא תוכלו לעשות ליטוש לרצפה, כלומר להוריד את השכבה העליונה שלה. עידוד קטן – תמיד אפשר לנסות עם תכשירים או עם קיטור ולרוב זה עוזר. המרצפות המיועדות לליטוש הן שיש או טרצו, לשתיהן תהליך ליטוש זהה. חשוב לציין שגם לא מומלץ לעשות פוליש קריסטל על קרמיקה או גרניט פורצלן.

 

בוא נדבר תכלס – שלבי התהליך

  1. מילוי הפוגות – ממלאים את הרווחים בין הרצפות עם חומר שנקרא אפוקסי, לחומר זה צבעים שונים וניתן להתאים את הגוון לרצפות שלכם.
  2. אם יש חורים ברצפות ממלאים אותם בדבק ייעודי.
  3. ליטוש הרצפה – לאחר ההכנות מתחילים בפעולה המשמעותית – הסרת השכבה העליונה. בתחילה בעל המקצוע ישחיז את הרצפה עם מכונה שמשתמשת במים, לאחר יתחיל בשיוף עם דרגה נמוכה של יהלום. בשלב הזה הרצפה תהיה מחוספסת כי השיוף גס. לסיום הליטוש בעל המקצוע ישתמש בדרגת יהלום גובהה שיוצרת חיתוך ישר ומדויק.
  4. בשלב זה הרצפה כבר נראית כמו חדשה, אך יש לקוחות שרוצים להוסיף לליטוש פוליש קריסטל. הפוליש יוצר מראה מבריק עוד יותר.
  5. שלב אחרון – מריחת סילר. סילר הוא חומר אנטי ספיגה לכן הוא מונע כתמי רצפות. הסילר גם מבריק את הרצפה לכן בדרך כלל אנשי מקצוע ממליצים לבחור פוליש או סילר. אמנם הפוליש נותן ברק ייחודי אבל כדאי לבחור בסילר כי הוא מונע כתמים. אם בעל המקצוע מאפשר לכם לעשות את שניהם תוכלו לסמוך עליו שזה לא ייפגע ברצפה שלכם.

 

לסיום

חידוש רצפות יהפוך את הרצפה שלכם למבריקה, נקייה ורעננה. זה תהליך קצר יותר וקל יותר מהחלפת הרצפות לכן כדאי לכם לבחור בו. זכרו שלפני שפניתם לחברת ליטוש כדי לנסות תכשירים שונים וניקוי עם קיטור – אין לכם מה להפסיד אם תנסו.

לא ניתן לעשות פוליש לכל הרצפות, לכן בדקו אם הרצפה שלכם מתאימה לכך. יש חברות רבות שמציעות שירות מקצועי במחירים נוחים – אז למה אתם מחכים ? חדשו את הרצפה ותיהנו ממראה צעיר ויפה לבית שלכם !

חידוש מרצפות

חידוש מרצפות
מה היה לנו עד כה?