ניקוי משטחים

מחפשים ניקוי משטחים? ריכזנו עבורכם את חברות הניקיון והאחזקה המומלצות ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

בכל בית יש משטחים מחומרים שונים, אלו יכולים להיות מרצפות, פלטת שיש במטבח או בשירותים וכו'. רבים מאתנו עושים שימוש בחומר ניקיון קנוי (במקום לעשות שימוש בחומרים טבעיים שקיימים בכל בית) כדי לנקות את המשטחים הללו משתי סיבות עיקריות.

 

המחשבה כי לחומר ניקוי קנוי יש את היכולת הטובה ביותר להתמודד עם לכלוכים קשים

אנחנו בוחרים לנקות עם חומרי ניקוי קנוי בגלל שאנחנו מאמינים כי באמצעותו יתאפשר לנו לנקות את המשטח באופן הטוב ביותר. הדבר אכן נכון, חומרי ניקוי מכילים חומרים כימיים שיכולים להתמודד בקלות עם כתמים קשים להורדה. הם מסייעים לנו להתמודד עם חומרים קשים בקלות וללא מאמץ.

 

חוסר מודעות

רבים מאתנו עושים שימוש בחומר ניקוי קנוי מהסיבה הפשוטה, אנחנו לא מודעים לכך שניתן לעשות שימוש בחומרים טבעיים שנמצאים בביתנו. ישנם חומרים טבעיים שנמצאים בכל בית ועשויים לסייע לכם בניקיון הבית מבלי להשתמש בחומרי ניקוי שמכילים חומרים כימיים.

בשורות הבאות נציג בפניכם את האפשרויות הטבעיות לניקוי משטחים כדי שתוכלו לנסות ולעשות בהם שימוש. אחרי שתנסו אותם בבית ותראו את לראשונה את המשטחים שלכם בוהקים מניקיון ונטולי חומרים כימיים מסוכנים, אתם תרצו לרצות לערוך ניקוי משטחים בכל יום, כל היום.

למקרה שאתם תוהים, אנחנו ממש לא מגזימים, יש לנו ניסיון של שנים בתחום.

 

שימוש בחומרי ניקוי קנויים (כימיים) מזיק לבריאות

אם אתם משתמשים בחומרי ניקוי קנויים, כאלו שיש בהם חומרים כימיים בשביל לנקות את משטח השיש במטבח, אנחנו ממליצים לכם להניח את חומרי הניקוי שלכם בתוך ארגז סגור ולאטום אותם עם סלוטייפ ורק לאחר מכן,  תחזרו לקרוא את השורות הבאות.

 

איך חומרי ניקוי קנויים מזיק לבריאות שלכם?

אתם מניחים כפפות כדי לשמור על עור כפות הידיים שלכם ומשתמשים בסקוץ' או מטלית מסוימים עבור ניקוי משטחים (כדי שחלילה לא תעשו שימוש באותו סקוץ' גם לכלים). במבט ראשון, נראה שאתם עושים את כל הדרוש כדי לשמור על בריאותכם ולהימנע ממגע בחומרים המזיקים שנמצאים בחומרי הניקוי הקנויים.

אך אינכם שמים לב לדבר אחד חשוב, אתם מנקים משטחים עם חומרים כימיים ולאחר הייבוש, אתם מניחים על המשטחים הללו פרי, ירק או כל מאכל אחר. המאכלים שאתם מניחים על המשטח, עלולים לספוג את החומרים המזיקים שנותרו מהניקיון שערכתם.

זו הסיבה שאספנו עבורכם טיפים לניקיון עם חומרים טבעיים. לאחר שתערכו ניקוי משטחים בחומרים אלו, תוכלו להניח מאכלים שונים על המשטחים שבביתכם ולהיות רגועים כי אין עליהם שאריות של חומרים מזיקים לבריאות.

 

ניקוי משטחי שיש במטבח באמצעות שמן סויה

כדי לנקות את השיש במטבח שלכם, אתם צריכים להכין מראש שני מרכיבים בלבד:

 • שמן סויה
 • מים

 

תופתעו לשמוע כי שמן הסויה יכול לשמש כחומר ניקוי. כדי לנקות את השיש אתם צריכים למרוח 2 כפות של שמן סויה ולאפשר לו להיספג. ההמלצה היא לעשות זאת בשעות הלילה, בזמן שאתם לא צריכים את משטח השיש לשימושים אחרים. לאחר שתאפשרו לשמן להיספג, תעברו עם מטלית לחה שטבלתם במים והשיש שלכם ייראה כמו חדש.

 

ניקוי משטחים מעץ

רבים מאתנו תוהים מהי הדרך הנכונה לנקות עץ. השוק רווי בחומרי ניקוי שונים שמותאמים במיוחד לעץ. אם אתם בוחרים ללכת על האפשרות הטבעית, אתם צריכים להכין מראש שמן זית. כל שעליכם לעשות הוא לטפטף מעט שמן זית על מטלית ולעבור על משטח העץ. שמן זית הינו מוצר טבעי ונפוץ שקיים בכל בית. עם הידע המתאים, תוכלו גם אתם לעשות בו שימוש למטרת ניקוי משטחים.

 

ניקוי רצפות

כשמדברים על ניקוי משטחים, אי אפשר שלא להעלות את נושא ניקוי הרצפות עם אקונומיקה. אנחנו אוהבים שהרצפה שלנו מריחה טוב. רצפה לאחר ניקיון שאין לה ריח טוב לא נחשבת רצפה נקיה מבחינת רבים. יש מי ששופכים אקונומיקה כדי שיהיה ריח והרגשה של ניקיון, אבל בשביל לנקות רצפות לא צריך לשפוך דליים של אקונומיקה, אפשר פשוט לנקות את הרצפה עם שמנים אתריים שאתם אוהבים.

כדי לנקות את הרצפה עם חומרים טבעיים, אתם צריכים שיהיו לכם בהישג יד הפריטים הבאים:

 • שמן אתרי (עשב לימון, עץ התה, לוונדר וכו')
 • חומץ
 • מים
 • דלי

 

כל שעליכם לעשות הוא להניח את האקונומיקה או חומר ניקוי הרצפות שלכם בצד ולערבב את כל החומרים שצוינו קודם לכן בתוך דלי. לאחר מכן, קחו מטלית חדשה שלא עשיתם בה שימוש עם חומרים ניקוי קנויים בעבר ותטבלו אותה בדלי. כעת, אתם יכולים לשטוף את הרצפות כמו שאתם יודעים לעשות בדרך כלל. לאחר הניקיון, תוכלו להריח ריח חזק, נעים וטוב של השמן שבחרתם וליהנות ממנו לטווח ארוך.

 

ניקוי המיקרוגל

רבים מאתנו מנקים את המיקרוגל עם תרסיסים למיניהם. בדרך כלל מרססים שני שפריצים ועוברים לאחר כמה רגעים עם סקוץ' כדי לגרד בחוזקה את שאריות האוכל שהתייבשו וקשה להוריד אותן מדפנות המיקרוגל.
אם אתם רוצים להקל על עצמכם, דעו שיש שיטה קלה הרבה יותר. שיטה זו כמובן כוללת חומרים טבעיים בלבד.

באמצעות השיטה הזו, תוכלו לנקות את המיקרוגל שלכם בקלות וללא צורך בגירוד של שאריות אוכל. עליכם להכין מראש את הפריטים הבאים:

 • חומץ
 • מים
 • כוס
 • מטלית לחה

 

למקרה שאתם תוהים אם זה הכול, אז כן. דרושה לכם רק כוס עם מים וכמה טיפות של חומץ. תניחו את הכוס עם המים והחומץ בתוך המיקרוגל ותחממו אותה כחצי דקה על עוצמה גבוהה. לאחר מכן, עברו על כל המיקרוגל, מבנים ומבחוץ עם מטלית לחה שטבלתם מראש בתוך הכוס (תיזהרו! המים רותחים! עשו זאת בזהירות).

אתם תופתעו לראות ששאריות האוכל שאתם תמיד מקרצפים בכוח, יורדות הפעם בקלות וללא מאמץ. זהו יתרון עצום של החומץ (מיד אחרי היותו טבעי ולא מסוכן לבריאותנו). חשוב לציין כי ניתן לעשות שימוש בחומץ עבור ניקוי משטחים שונים ומגוונים ברחבי הבית.

 

ניקוי כיריים עם סודה לשתייה

אם אתם עושים שימוש בסודה לשתייה רק לצרכי בישול ואפייה, דעו כי ניתן לעשות בה שימוש עבור ניקוי משטחים רבים. רבים מאתנו נמנעים ממלאכת ניקיון הכיריים, כך שלרוב אנחנו מעבירים את המלאכה לבן בית אחר.
אחרי שתכירו את האפשרות להשתמש בסודה לשתייה למטרת ניקוי משטחים, אתם לא תרצו להעביר את מלאכת הניקיון לאף אחד.

מהסיבה הפשוטה – אתם תרצו לקבל בעצמכם את המחמאות אודות הניקיון המוקפד. כי לנקות את הכיריים עם חומרים טבעיים, דרושים לכם הפריטים הבאים:

 • מיכל ריסוס
 • סודה לשתייה
 • מים

 

ערבבו שתי כוסות מים בערך עם מעט סודה לשתייה, סגרו את המכסה וערבבו היטב. רססו את המשטח ותשפשפו את האזורים המלוכלכים עם מברשת או סקוץ'. כעת זה השלב שבו אתם מופתעים לגלות כי מדובר בפתרון קסם. עד כאן האפשרויות שיש לנו להציע עבורכם לניקוי משטחים באמצעות חומרים טבעיים, אנחנו מאחלים לכם מלאכת ניקוי משטחים נעימה ובריאה!

ניקוי משטחים 

משטחי מטבח ניתן לנקות בעזרת שמן סויה (שמעתם נכון) ומים. מיקרוגל ניתן לנקות עם חומץ, מים, כוס ומטלית. יש כמובן עוד הרבה משטחים וטיפים לניקיון. היכנסו לרשימה המלאה >>>
כמובן שחומרי ניקוי קנויים עדיפים בעוצמת הניקיון שהם יוצרים. עם זאת, ישנם הרבה תחליפים טבעיים שיכולים לעשות עבודה מצוינת בלי כימיקלים מזהמים ומסכני בריאות.