4 כללים חשובים לבחירת ברזים ביתיים

ברז הוא פריט טכנולוגי המשמש היום כאלמנט עיצובי ופרקטי. כיום יש בשוק מגוון רחב מאוד של סוגי ברזים. המגוון הוא רחב וקיימים סוגים רבים ושונים באיכות, במבנה ובעיצוב שלהם. במאמר הבא נפרט לכם 4 כללים חשובים לבחירת ברזים ביתיים שיתאימו לכם ותהיו מרוצים.

 

דבר ראשון בדקו מה התקציב שלכם

יש היום בשוק המון סוגים של ברזים והפערים בין המחירים הם גבוהים ממש ועשויים להיות פי כמה וכמה. לכן לפני שאתם פונים לבחור ברז אתם צריכים להחליט מה התקציב שלכם כדי להיות ממוקדים. בררו מהו המחיר הרווח בשוק וכמה אתם רוצים להשקיע בסעיף הברזים לבית שלכם. קחו בחשבון כמה ברזים למטבח אתם צריכים וכמה ברזים לאמבטיה ולאחר מכן תוכלו להתמקד במבחר התואם לתקציב שהגדרתם מראש.

 

התאימו את הברז לעיצוב החדר

כאשר אתם בוחרים ברז לחדר רחצה או למטבח אתם צריכים להתאים אותו לעיצוב. אם למשל המטבח שלכם הוא בעיצוב כפרי תבחרו ברז בסגנון כפרי. לחדר רחצה בסגנון מלוכני היינו ממליצים לקחת ברז מחוטב בצבע נחושת. יש היום אין סוף אפשרויות ולכם נשאר רק להתאים ולבחור.

 

אל תקנו ברז ללא אחריות ותו תקן

אל תקנו במקום לא אמין. ברז הוא לא דבר זול לכן כאשר אתם קונים ברז ודאו שיש לו תו תקן ומהי תקופת האחריות שלו. האחריות המקובלת בשוק על ברזים היא בין 5 ל 10 שנים.

 

התאימו את הברז לצרכים שלכם

הסעיף הכי חשוב הוא להתאים את הברז. אתם מבינים לבד שברז לאמבטיה או למטבח אף פעם לא יהיה אותו אחד. אז נעבור שלב שלב.

 

ברזים למטבח

כאשר בוחרים ברז למטבח יש כמה נקודות שצריך לשים לב אליהם. דבר ראשון ברז למטבח צריך להיות עמיד מאוד. בברז במטבח עושים שימוש רציף במהלך היום ולכן הוא צובר אבנית מהר מאוד. ברז למטבח צריך להיות ברז קל לניקוי משום שהוא מתלכלך הרבה יותר מהר מהברזים האחרים.

מבחינה פרקטית מומלץ מאוד להתקין ברז נשלף במטבח שיהיה קל יותר לנקות את הכיורים ואת כל האזור.  הנראות של הברזים גם היא מאוד חשובה בפרט היום שהמטבח פתוח לסלון.

 

ברזים לאמבטיה ולכיורים בחדר הרחצה

הברזים בחדר הרחצה הם ברזים לכיורים וברזי המקלחת. הברזים בחדר הרחצה גם הם יחסית נמצאים הרבה בשימוש לכן חשוב להקפיד על איכות. אך, לא פחות מכך גם על עיצוב הברזים והתאמתם לחדרי האמבטיה.  ברזים לחדר רחצה צריך לבחור בהתאמה לכיור.

יש ברזים שיוצאים מהקיר הסמוך לכיור וברזים שיוצאים מהכיור עצמו. הבחירה צריכה להיות לפי העיצוב של החדר. חשוב להקפיד שהטוש של המקלחת יהיה איכותי ועמיד גם למים רותחים.

 

לסיכום

כאשר בוחרים ברזים צריך להתאים אותם לצרכים שלכם, לעיצוב של החדר, להקפיד על איכות ותו תקן וכמובן גם לתקציב. חשוב לקנות רק בחנויות בעלות תו תקן שנותנות אחריות מלאה כך לא תיפלו בפח אם ברז לא בטיחותי.

ארון אמבטיה

מִטְבָּח
מה היה לנו עד כה?