5 הגורמים לנזילות בקיר

גילוי חדש של נזילה, אף פעם לא הופך את היום לנעים יותר. בין אם הנזילות הללו מופיעות לפתע או בין אם אנחנו גילינו עליהן לפתע, לא קשה מאוד לדעת שמדובר בבעיה שאי אפשר לחיות איתה בשלום. לעיתים לא מאוד ברור לנו אם זו נזילה, אך לרוב ניתן לראות בברור כאשר יש כתמים, נפיחות, סימני רטיבות ולחות שנראים כמו מעין עורקים קטנטנים או אי. מלבד גוונים נוכל לראות גם התפוררות וריח טחב. אז מה הם הגורמים שיכולים להיות לנזילות? ואיך מתמודדים איתן?

 

מתי אפשר לדעת שיש באמת נזילה

אחד הדברים הראשונים שצריכים לעשות הוא לדעת האם מדובר בנזילה, לא מדובר רק בריח לא טוב וכזה שלא נעים לנו להריח, אלא מדובר על רטיבות, במקרים כאלה צריך לסגור את שעון המים. מומלץ לסגור את כל הברזים בבית ולראות האם השעון עדיין עובד.

מומלץ לבדוק מספרים פעמים בשעון, בהמשך לא להשתמש במים לזמן מסוים. אם אין שינוי משמעותי – הסיכוי הוא לצאת בזול יחסית מהעניין. כיום יש לא מעט כלים אם רוצים לאתר נזילה, כמו למשל איתור נזילות במצלמה טרמית, איתור נזילות בגז, בדיקה של לחות או בדיקה של אקוסטיקה, שזה למעשה בדיקות שמע. כל זה מתאפשר עבור אנשי מקצוע המבינים את התחום.

 

גורמים לנזילות בקיר

רטיבות בקיר נפגוש בעיקר בחודשים הקרים והגשומים של השנה, דבר זה גורם להצטברות מים בקרבתם של הקירות. סערות וגשם קיצוני הגורמים בסופו של דבר ללחות רבה. חשוב לדעת שיש גם נזילות ורטיבות הקשורים למבנה של הבית עצמו.

רטיבות בקיר בעקבות איטום בקיר החיצוני, רטיבות הקיר בגלל נזילה מהגג, רטיבות בקיר בגלל התיישנות הבית, רטיבות בעקבות צנרת הבית, או רטיבות בקיר בגלל קפילאריות. אלה הם חלק מהסיבות של רטיבות הקשורים בעיקר לרטיבות הקירות שלנו.

 

איך בוחרים את האדם שיאתר לנו את הנזילה

אם לא איתרם את הנזילה ואם איתרם את הנזילה, מומלץ תמיד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום אשר מבצע איתור נזילות. איש מקצוע מומלץ הוא איש עם הסמכות ועם תעודות. תעודות לא חשובות מספיק תמיד, כמו כל תחום, ניסיון וכישורים הם חלק בלתי נפרד מאיש מקצוע מנוסה ומקצועי ואל הנושא הזה נצטרך להתייחס במלוא הרצינות.

בדקו את חוות הדעת על אנשי המקצוע שאתם רוצים לשכור. תוכלו לקבל חוות דעת גם מבעלי דירות אחרים שקיבלו בעבר את השירות של אנשי מקצוע, או לחפש ברשת באתרים המלצות לאנשי מקצוע בתחום.

 

לסיכום

חלק מהגורמים לרטיבות, נזילות ולמעשה לקיר רטוב, לרוב יכולות להיות גם בגלל מבנה הבית ובגלל התיישנות הבית. חשוב לבדוק את כל הברזים בבית ואת שעון המים, כדי לאתר את הנזילות. חשוב לדעת שנזילות גורמות לרטיבות והרטיבות עלול לעלות לכם בבית שלכם וגם בבריאות כל בני הבית.

קיר נזילה

קיר נזילה
מה היה לנו עד כה?