6 טיפים לניקוי יסודי של המשרד

נמאס לכם שהמשרד מלוכלך כל הזמן? אם אתם עובדים בעודכם בועטים בשקיות מתנופפות, והמשרד שרוי בסירחון טוטאלי, כנראה שכדאי לכם לחשוב שוב על האופן בו אתם דואגים

להיגיינה של המשרד.

ריכזמו עבורכם כמה טיפים לנקיון יעיל של המשרד.

 

ודאו מראש כי יש לכם את חומרי הניקיון והכלים הנדרשים

אי אפשר לנקות מבלי שיהיו ברשותכם חומרי ניקיון. על מנת לא לפגוע בבריאותכם, ודאו כי אתם רוכשים חומרי ניקיון בעלי תו תקן. בנוסף, מומלץ לשמור על הסביבה ולא להשתמש במטליות חד פעמיות. העדיפו במקומן מטליות רגילות, או לחילופין, במידה והמשרד גדול יחסית, מומלץ להשתמש במכשירים כמו מכונות שטיפה. במקרה והמשרד מתאפיין בלכלוך גס ובשומנים קשים לניקוי, כדאי לשקול להיעזר במכשירים כמו מכונות שטיפה בלחץ.

 

אל תזניחו את המקומות הנסתרים מהעין!

נכון שאין כוח לעלות על כיסא ולנקות מעל המדף העליון, ואולי זה מרגיש שזו הגזמה לנקות מתחת למיקרוגל… ובכל זאת, אם תתמידו לנקות את האזורים שהכי לא נראים לעין, תוכלו להימנע כך מהתבססות של חרקים, עכבישים, וכדומה. כך תוכלו אף לזהות רטיבויות ובעיות אחרות בטרם הן נהיות חמורות מידיי.

 

קבעו זמן קבוע לניקיון

נכון, ניקיון זאת המשימה שרובנו הכי פחות ששים לקראתה. דווקא בשל כך, חשוב לקבוע זמן קבוע בלו"ז שנועד לניקיון. אם תכריזו את זמן הניקיון בפני שכניכם למשרד או בפני עובדיכם, זה יחייב אתכם לקיים את המילה שלכם. כך תבטיחו כי המשרד שלכם לא יגיע למצב של הזנחה.

 

וודאו כי הריהוט מסודר באופן יעיל

על מנת לנקות את הדירה באופן יעיל, מבלי שרהיטים יפלו ויינזקו, מומלץ לארגן את רהיטי המשרד בהתאם. אם תסדרו את הרהיטים באופן המקל על ניקיון תדיר, תסבלו פחות ממלאכת הניקיון והדבר יתן לכם יותר מוטיבציה לנקות בכל שבוע. כמו כן, איכות הניקיון תהיה גבוהה יותר.

 

היעזרו בעובדים

יותר כיף לנקות ביחד. אם יש איתכם עובדים נוספים במשרד, ערכו ניקיון שבועי משותף. ניתן אף להחליט שכל עובד מנקה את העמדה שלו. יום ניקיון שבועי יכול להוות אירוע מגבש לעובדי המשרד. תוכלו להוסיף אף מוזיקה נעימה שתיצור אווירה טובה. וכך, הניקיון יהיה יעיל יותר, והעובדים יעריכו אותו וישמרו על הניקיון יותר.

 

היעזרו בחברת ניקיון

אם כל הרעיון של ניקיון תדיר גדול עליכם, גם לכך יש פתרון. תוכלו לשכור חברת ניקיון שתעשה את העבודה. ודאו כי חברת הניקיון מתייחסת היטב לעובדיה, וערכו תיאום ציפיות סדור לגבי רמת הניקיון שאתם מצפים להיות בה ביומיום במשרד. וודאו כי חברת הניקיון עומדת בכך, ובדקו שהחברה לא מזניחה גם את המקומות שנראים פחות לעין.

 

לסיכום

אנחנו נמצאים במשרד שעות רבות ביום, על כן חשוב לשמור על סביבת עבודה היגיינית ונעימה. אני מקווה שטיפים אלה יועילו לכם להקפיד על ניקיון יעיל תדיר.

שואב

 

ברז
מה היה לנו עד כה?